Alpy Julijskie – Kranjska Gora – Vršič – Słowenia

Alpy Julijskie Kranjska Gora Vršič Słowenia

Alpy Julijskie – Kranjska Gora – Vršič – Słowenia

Alpy Julijskie - Kranjska Gora - Vršič - Słowenia

Alpy Julijskie – Kranjska Gora – Vršič – Słowenia

Gdzie zaczyna się przygoda

Kranjska Gora jest pełna etnograficznych klejnotów, a także nowoczesnych sportów adrenalinowych. Z jednej strony cicha i odosobniona, z drugiej tętniąca życiem impreza towarzyska. Kranjska Gora zawsze była i zawsze będzie skarbem, dla którego trzeba poświęcić czas i zobaczyć go ze wszystkich stron, o każdej porze roku i ze wszystkimi jego przygodami.

Kranjska Gora i przełęcz Vršič

Zanurz się w cuda natury Kranjskiej Gory. Na północy znajdują się majestatyczne góry Karavanke, a na południu zapierające dech w piersiach Alpy Julijskie. Doświadcz kontrastu świeżego lata i mroźnej zimy. Odkryj rozległe lasy drzew iglastych, modrzewie i sosny górskie powyżej linii drzew. Spotkasz tu różnorodne dzikie zwierzęta, od kozic i jeleni po króliki i ptaki drapieżne. Kranjska Gora to raj dla miłośników przyrody.

Kranjska Gora, jedna z najpiękniejszych alpejskich dolin, leży w najbardziej wysuniętej na północny zachód części Słowenii, tuż przy granicy z Austrią i Włochami.

Odkryj intrygującą historię Kranjskiej Gory. Osady rozkwitały na bardziej wyraźnych i żyznych wzgórzach po stronie Karawanki, która cieszyła się stosunkowo korzystniejszym klimatem ze względu na swoje słoneczne położenie. Pomimo trudnego górskiego klimatu i ograniczonego obszaru rolniczego, sama dolina została zasiedlona późno; najstarsze osady pojawiły się dopiero w XI wieku. Ta późna historia osadnictwa dodaje warstwę ciekawości i intrygi do bogatego dziedzictwa kulturowego Kranjskiej Gory.

YouTube player

Jak dostać się na przełęcz Vršič – Zarezerwuj pobyt w schronisku górskim

Alpy Julijskie - Kranjska Gora - Vršič - Słowenia

Odwiedź Vršič i zarezerwuj pobyt w górskiej chacie Erjavčeva

Zanurz się w majestatycznym, spokojnym pięknie Kranjskiej Gory. Potężne szczyty, krystalicznie czysta woda i zielony krajobraz zainspirują i podniosą na duchu. Jest to sanktuarium Alp Julijskich, gdzie szczyty sięgają nawet 2500 m i więcej. Królem tego pasma jest Triglav, najwyższa góra Słowenii i symbol narodu słoweńskiego.

Majestatyczny, tajemniczy, ekscytujący, zabawny i wyjątkowy. Słowenia Jedyny park narodowy o powierzchni 840 kilometrów kwadratowych w samym sercu Alp Julijskich.

Endemiczne gatunki zwierząt, w tym wilk, niedźwiedzia i rysia, a także obfitą różnorodność flory, która szczyci się 19 endemitami. W tej krainie mitów i legend ludzie nadal żyją w doskonałej harmonii z naturą, dostrojeni do jej tradycji.

Erjavčeva's mountain hut @ Vršič pass

Zarezerwuj pobyt w górskiej chacie Erjavčeva i żyj i podróżuj jak miejscowy

YouTube player

Park Narodowy Triglav to zdecydowanie miejsce dla miłośników gór, którzy mogą oddychać świeżym powietrzem, wędrować przez rozległe doliny i szczyty, podziwiać piękną górską florę i obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.i szczytów, podziwiać piękną górską florę i obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Tętniące życiem przygody Alp Julijskich czekają na Ciebie w Kranjskiej Gorze i jej okolicach.

Przygotuj się na świat przygód i odkryć w Kranjskiej Gora. Niezależnie od tego, czy szukasz Aktywne wakacje lub spokojne odkrywanie natury i kultury, każdy znajdzie coś dla siebie. Odkryj tajemnicę dobrego samopoczucia w naszej bogatej ofercie wellness, weź udział w spotkaniach biznesowych i towarzyskich lub zabierz swoją rodzinę w podróż po mistycznej przeszłości Doliny Górnej Sawy.

Nigdy nie będziesz się nudzić.

Julian Alps - Kranjska Gora - Vršič - Slovenia

Alpy Julijskie – Kranjska Gora – Vršič – Słowenia

Lato w Kranjskiej Gorze i na przełęczy Vršič

Lato przyciąga miłośników przyrody do miejscowości turystycznej Kranjska Gora. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki oraz bogate dziedzictwo naturalne i kulturowe oferują niezliczone możliwości rodzinnych wycieczek. Nasze wspaniałe góry są prawdziwym rajem zarówno dla wędrowców, jak i wspinaczy górskich. W tym samym czasie rowerzyści mogą wypróbować bardziej wymagające górskie stoki lub po prostu zrelaksować się, wybierając się na przyjemną przejażdżkę po zadbanych szlakach.

Dzieci pokochają letni tor saneczkowy, a zorganizowane wycieczki do pięknego świata wyobraźni zaspokoją ich ciekawość.

Zima w Kranjskiej Gorze i na przełęczy Vršič

Biała bajka miejscowości turystycznej Kranjska Gora oferuje możliwość przeżycia niezliczonych przygód. Narciarze i snowboardziści znajdą swoje wyzwanie na ośnieżonych stokach, podczas gdy inni mogą znaleźć swój wypoczynek na dobrze utrzymanych trasach biegowych lub na sankach na torach saneczkowych. Wspinaczka po zamarzniętym wodospadzie, dzienne i nocne wędrówki na rakietach śnieżnych oraz wędrówki z pochodniami to niezapomniane przeżycia.

Zakwaterowanie w górskiej chacie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Slovenia (pl) Placeholder
Slovenia (pl)

Twoja następna destynacja w Słowenii?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Chata górska Erjavčeva jest otwarta przez cały rok. Zarezerwuj swój pobyt i spędź trochę czasu w naturalnym raju Triglavskiego Parku Narodowego (UNESCO) w pobliżu Kranjskiej Gory na przełęczy Vršič w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego.

Zarezerwuj swój pobyt
Send this to a friend