Witamy w THE PAST

schroniska Erjavčeva na przełęczy Vršič

NA WYSOKOŚCI 1525 METRÓW OD 1901 ROKU

KONTAKT

Tekst towarzyszący

Położony pośród malowniczych widoków słoweńskich Alp Julijskich stoi Erjavčeva kočagórska chata przesiąknięta historią i otoczona zapierającym dech w piersiach naturalnym pięknem. Zbudowana w 1901 roku na kultowej przełęczy Vršič, Erjavčeva koča stała się symbolem schronienia i koleżeństwa dla pokoleń alpinistów, wędrowców i entuzjastów przyrody.

Jako uprzywilejowani i dumni opiekunowie tego historycznego zabytku, poświęcamy się zachowaniu jego spuścizny i celebrowaniu jego bogatego dziedzictwa. Jedno z naszych przedsięwzięć polega na skrupulatnym zbieraniu starych fotografii i pocztówek Erjavčeva koča, starając się utkać gobelin z jego historycznej przeszłości. Każdy obraz jest oknem na minione epoki, uchwycając chwile triumfu, koleżeństwa i trwałego ducha eksploracji.

Zdajemy sobie sprawę z ogromnej wartości tych artefaktów, nie tylko jako reliktów przeszłości, ale jako strażników wspomnień i narracji, które ukształtowały Erjavčeva koča w to, czym jest dzisiaj. W naszym dążeniu do uhonorowania tego dziedzictwa, zwracamy się z zaproszeniem do wszystkich, którzy mogą posiadać stare zdjęcia, fotografie lub inne materiały związane z Erjavčeva koča.

Niezależnie od tego, czy są schowane w zapomnianych albumach, czy przechowywane w rodzinnych archiwach, te skarby mają niezmierne znaczenie. Chętnie nabędziemy, wypożyczymy, przeniesiemy na własność lub powielimy takie materiały do naszego osobistego archiwum, zapewniając, że spuścizna Erjavčeva koča będzie nadal rozwijać się i inspirować przyszłe pokolenia.

Każde powierzone nam zdjęcie i fotografia znajdą swoje właściwe miejsce w murach Erjavčeva koča, służąc jako świadectwo trwałej więzi między ludzkością a majestatycznym pięknem Alp Julijskich. Te wizualne narracje mają na celu wspieranie głębszego docenienia historii, kultury i cudów natury, które definiują tę cenioną górską ostoję.

Jako strażnicy Erjavčeva koča zobowiązujemy się do uhonorowania i zachowania historii osadzonych w jego murach, zapewniając, że jego dziedzictwo przetrwa dla przyszłych pokoleń. Dołącz do nas, aby świętować ponadczasowe piękno i bezgranicznego ducha przygody, który definiuje Erjavčeva koča, sanktuarium położone pośród wspaniałości słoweńskich Alp.

POMÓŻ NAM COFNĄĆ SIĘ W CZASIE

Pragnąc stworzyć“archiwum w czasie” starych fotografii, wzywamy każdego, kto może je posiadać, do ich sprzedaży lub wypożyczenia, abyśmy mogli wykonać kopie. Zdjęcia i archiwum zdjęć będą na stałe eksponowane w schronisku górskim Erjavčeva.

Uprzejmie prosimy wszystkich, którzy mogą nam pomóc, o kontakt.

Pierwotnie zbudowana jako schronienie dla alpinistów eksplorujących Alpy Julijskie, górska chata Erjavčeva była świadkiem wielu zmian na przestrzeni swojego istnienia. Od przetrwania I i II wojny światowej po różne renowacje i rozbudowy, domek jest dziś symbolem odporności i tradycji.

Przez lata górska chata Erjavčeva była świadkiem niezliczonych przygód, historii i chwil. uwiecznionych na zdjęciach. Aby zachować jego bogate dziedzictwo, podejmowane są wysiłki w celu zebrania i zarchiwizowania starych fotografii przedstawiających domek i jego otoczenie. Fotografie te służą jako okna do przeszłości, oferując wgląd w życie i doświadczenia tych, którzy przemierzali jego ścieżki i szukali schronienia w jego murach.

Dzięki wspólnym wysiłkom entuzjastów i zwolenników, archiwum starych fotografii w Erjavec Lodge ma na celu uczczenie dziedzictwa i ducha tego kultowego punktu orientacyjnego, zapewniając, że jego historia nadal inspiruje i urzeka przyszłe pokolenia.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Pocztówka z Erjavec Lodge z 1966 r.

Pocztówka z Erjavec Lodge z 1966 roku przedstawiająca przełęcz Vršič i górską chatę Erjavčeva koča... ☘

Voshütte – Erjavec Lodge w miejscowości Vršič (1905)

Jest to prawdopodobnie najstarsze zdjęcie Voshütte - Erjavec Lodge (dziś Erjavčeva koča), zbudowanego w 1901... ☘

Pocztówka z Erjavec Lodge – Škrlatica 1923 r.

Pocztówka Erjavec Lodge - Škrlatica z 1923 roku przedstawiająca przełęcz Vršič i górską chatę Erjavčeva... ☘

Pocztówka z Erjavec Lodge (1923)

Pocztówka Erjavec Lodge (1923) przedstawiająca przełęcz Vršič i górską chatę Erjavčeva koča uchwyciłaby scenę rustykalnego... ☘

Erjavec Lodge na pocztówce z Vršiča (1969)

Pocztówka Erjavec Lodge on Vršič (1969) przedstawiająca przełęcz Vršič i górską chatę Erjavčeva koča uchwyci... ☘

Erjavec loża Vršič (1916)

Erjavec lodge Vršič (1916) z przełęczą Vršič i górską chatą Erjavčeva koča uchwyci scenę rustykalnego... ☘

Sto lat chaty Erjavčeva na przełęczy Vršič

Sto lat chaty Erjavceva na przełęczy Vrsic - bogata historia górskiej placówki, która działa przez... ☘

Erjavčeva koča pocztówka z 1931 r.

Pocztówka z 1931 roku przedstawiająca przełęcz Vršič i górską chatę Erjavčeva koča uchwyciłaby scenę rustykalnego... ☘