Zasady obowiązujące w domu

Zasady obowiązujące w domu

Zasady obowiązujące w domu

Nie jesteśmy hostelem ani hotelem. Jesteśmy schroniskiem górskim w Parku Narodowym Triglav od 1901 roku, a tutaj znajdziesz nasze różnice i dobre praktyki. Zachęcamy do przeczytania i dowiedzenia się więcej o jednym z najstarszych i najpopularniejszych słoweńskich tradycyjnych schronisk górskich.

Ciekawostka: przy wejściu znajduje się księga gór. Zwyczajem jest, że każdy odwiedzający powinien się podpisać i napisać skąd przybył oraz dokąd zmierza. Stare nawyki wynikają również z poszukiwań zaginionych osób w przypadku, gdy ktoś zgubi się lub zostanie ranny gdzieś po drodze lub w górach.

Ciekawostka: schroniska górskie, które są wpisane do rejestru schronisk górskich w Stowarzyszeniu Górskim Słowenii, są zobowiązane do oferowania odwiedzającym zakwaterowania, jedzenia i picia oraz pomocy w wypadkach górskich.

Stowarzyszenie alpinistyczne Słowenii zaleca zasady domu, zasady postępowania i ceny noclegów. Jako najemcy domków letniskowych musimy ich przestrzegać. Mamy nawet kilka bardziej polecanych niż pozostałe 169 schronisk górskich w Słowenii, ponieważ znajdujemy się w Parku Narodowym Triglav.

Podczas odbioru klucza (cyfrowego) należy wpłacić depozyt w wysokości 10 €. Jeśli nie zwrócisz klucza, zapłacisz za niego z tej kaucji.

W przypadku wielu gości w jadalni i przy stolikach, które zostały już obsłużone, musimy jak najszybciej ustąpić miejsca oczekującym.

Chata jest zazwyczaj zawsze otwarta, nawet w nocy. Jeśli drzwi są zamknięte, można zadzwonić dzwonkiem. Oficjalne godziny otwarcia to zimą od 08:00 do 20:00, a latem od 07:00 do 22:00. Godziny pracy można zmienić po uzgodnieniu z personelem chaty.

LATO Śniadanie od 07:00 do 09:00. Ostatnie zamówienie w kuchni o 21:00. Bar zamykany jest o godzinie 22:00

ZIMOWE śniadanie od 08:00 do 10:00. Ostatnie zamówienie w kuchni o 20:00. Bar zamykany jest o godzinie 21:00

Ci, którzy nie przestrzegają zasad domu, muszą opuścić górską chatę.

Uprzejmie prosimy o zachowanie ciszy w chacie i jej okolicach od 22:00 do 06:00.

Łóżka w domku wynajmowane są w kolejności rejestracji rezerwacji. Rezerwacja jest ważna do godziny 19:30. Ranni lub osłabieni turyści oraz ratownicy górscy uczestniczący w akcji mają pierwszeństwo przy noclegach.

Zameldowanie w pokoju możliwe jest po południu i nie później niż o godzinie 19:30. Wymeldowanie odbywa się do godziny 10:00. Za późne wymeldowanie pobierana jest opłata w wysokości 10 € za godzinę lub za odmowę.

Ciekawostka: Ze względu na wiek chaty, słabe okablowanie elektryczne i drewnianą podstawę w konstrukcji chaty, istnieje znaczne ryzyko pożaru, jeśli większe odbiorniki elektryczne zostaną podłączone do okablowania elektrycznego w sposób niekontrolowany. Zabronione jest podłączanie kuchenek, suszarek do włosów i podobnych urządzeń. Jeśli masz dodatkowe pytania, proszę porozmawiaj z personelem w schronisku.

Osoby palące mogą palić w holu lub na zewnątrz chaty. W pokojach obowiązuje zakaz palenia.

W pokojach znajdują się tylko wąskie gniazdka elektryczne. Grubsze gniazdka są zablokowane, a korzystanie z nich jest dozwolone tylko w jadalni.

Goście, którzy chcą otrzymać dodatkowy koc lub poduszkę, proszeni są o poinformowanie o tym personelu obiektu.

Grzejniki w chacie są zablokowane. Należy poinformować personel schroniska, jeśli jest zbyt ciepło lub zbyt zimno.

Wszyscy odwiedzający muszą zachowywać się w schronisku górskim i jego otoczeniu tak, aby nie przeszkadzać innym. Nie wolno hałasować ani zostawiać śmieci i innych odpadów. Każdy musi zabrać swoje śmieci ze sobą do doliny.

Ciekawostka: Słoweńskie Stowarzyszenie Alpinistyczne zaleca, aby każdy alpinista zabrał swoje śmieci do doliny. Dlatego też nie znajdziesz w pokoju kosza na śmieci.

Pomiędzy piętrami Goście muszą przebierać się w kapcie. Za chodzenie w butach w części sypialnej domku grozi kara w wysokości 150 €.

Kosze w toaletach są przeznaczone wyłącznie na papier. Przekaż je obsłudze schroniska, jeśli masz swoje śmieci i chcesz uniknąć wynoszenia ich do doliny.

Ciekawostka: Słoweńskie Stowarzyszenie Alpinistyczne zaleca, aby za każdy prysznic pobierać opłatę w wysokości 3,50-4,00 €.

Toalety na pierwszym piętrze są dostępne dla gości nocujących w chacie. W przypadku tłumów dostępne są również dodatkowe łazienki w piwnicy. Czy mógłbyś poprosić personel schroniska o kod PIN do drzwi?

Jeśli zabraknie papieru toaletowego lub zauważysz brud w toaletach lub pod prysznicem, poinformuj o tym personel chaty. Sprzątamy chatę kilka razy dziennie, ale nie korzystamy z udogodnień i musimy wiedzieć, kiedy się zabrudzi.

Jeśli chodzi o brak wody w parku narodowym, musimy ją oszczędzać na każdym kroku. Prosimy o rozsądne korzystanie z prysznica i zatrzymywanie wody między myciem szamponem a mydłem. W przypadku tłumów dostępne są również dodatkowe prysznice w piwnicy. Czy mógłbyś poprosić personel schroniska o kod PIN do drzwi? W razie potrzeby za dodatkową opłatą dostępne są ręczniki.

Twoja opinia wiele dla nas znaczy. Dlatego chcielibyśmy prosić o przekazywanie opinii na żywo personelowi chaty, gdy jesteś z nami, a nie tylko poprzez późniejsze komentowanie na portalach rezerwacyjnych. Jest to jedyny sposób, w jaki możemy ulepszyć i sprawić, że Twoje wrażenia z podróży będą jeszcze lepsze.

 

Popularne tematy

 

Twój następny cel podróży w Słowenii?

Wycieczki i wędrówki

Slovenia (pl) Placeholder
Slovenia (pl)

Zarezerwuj swój pobyt w górskiej chacie Erjavčeva koča

Tagi:
Czy ten artykuł był pomocny?
Nie podoba się 0

Czytaj dalej

Poprzedni: Kluczowy depozyt
Następny: Rezerwacja pokoju prywatnego lub łóżka w pokoju wieloosobowym
Send this to a friend