Nadchodzi zima

Winter is coming again

Nadchodzi zima

Nadchodzi zima

Tak, nadchodzi zima. Jesteśmy otwarci prawie przez cały rok. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester nie są wyjątkami. Jesteśmy zamknięci tylko w listopadzie i przez pierwsze 14 dni kwietnia, co również można omówić.
Tak więc jesteśmy do dyspozycji ze wszystkimi 11 prywatnymi pokojami o pojemności prawie 60 łóżek dla osób, które chcą zarezerwować pobyt w górskiej chacie, nawet na prywatną imprezę.
Idealna lokalizacja na przyjęcie urodzinowe lub prywatny pobyt z przyjaciółmi lub współpracownikami.
Spędź swój cenny czas w idyllicznym miejscu Parku Narodowego Triglav, z dala od rzeczywistości. Naładuj baterie i stwórz niezapomniane wspomnienia. Zaledwie 10 km od miejscowości Kranjska Gora i 34 km od miejscowości Bovec. Dziewicza przyroda w najpiękniejszym miejscu na przełęczy Vršič wprawi Cię w zachwyt i sprawi, że nie będziesz chciał pić.
Winter is coming

Nadchodzi zima

Nie wahaj się i dokonaj rezerwacji na czas.

Gdy dni stawały się coraz krótsze, a powietrze bardziej rześkie, szepty zimy odbijały się echem od wysokich szczytów Alp Julijskich. W samym sercu tego surowego krajobrazu, położona na szczycie przełęczy Vršič, górska chata Erjavčeva stała jako latarnia morska ciepła i komfortu pośród zbliżających się opadów śniegu.

Gdy żywe barwy jesieni zamieniły się w chłodny uścisk zimy, w górskiej chacie zapanowała atmosfera oczekiwania. Personel zajął się przygotowaniami, zapełniając półki obfitym prowiantem i podsycając trzaskający ogień, który wesoło tańczył w palenisku.

Na zewnątrz surowy teren skąpany był w delikatnym blasku, a pierwsze opady śniegu pokryły krajobraz nieskazitelną bielą. Strzeliste sosny uginały się wdzięcznie pod ciężarem śniegu, a ich gałęzie zdobiły błyszczące sople, które mieniły się w bladym świetle słońca.

W przytulnym wnętrzu górskiej chaty, przyjaciele i podróżnicy zebrali się wokół drewnianych stołów, wymieniając się opowieściami o minionych przygodach i dzieląc się śmiechem, który odbijał się echem od drewnianych ścian. Niektórzy wylegiwali się na pluszowych sofach, owinięci wełnianymi kocami, podczas gdy inni skulili się wokół migoczących latarni, a ich twarze oświetlał delikatny blask świec.

W jednym rogu grupa przyjaciół skuliła się wokół stołu, ich głosy podniosły się z podekscytowania, gdy z niecierpliwością planowali kolejny ruch w ożywionej grze planszowej. Stukot kości i szelest kart mieszały się z trzaskiem ognia, tworząc symfonię dźwięków, która wypełniała powietrze radością i koleżeństwem.

W miarę upływu wieczoru aromat grzanego wina i obfitych gulaszy unosił się w powietrzu, rozgrzewając zarówno ciało, jak i duszę w chłodne zimowe wieczory. Na zewnątrz gwiazdy migotały nad głowami, rzucając delikatny blask na pokryty śniegiem krajobraz i malując góry w odcieniach srebra i błękitu.

Tak więc, gdy stary rok odszedł w niepamięć, a nowy rok pojawił się na horyzoncie, powietrze wypełniło poczucie świętowania. Górska chata rozbrzmiewała śmiechem i śpiewem, gdy przyjaciele wznosili kieliszki, aby wznieść toast za nowe początki i obietnicę przygód, które jeszcze nadejdą.
Gdy ogień trzaskał, a świece migotały, górska chata Erjavčeva stała się sanktuarium ukojenia i koleżeństwa, przystanią, w której tworzyły się przyjaźnie i wspomnienia. A gdy pierwsze płatki śniegu nowego roku delikatnie spadały z nieba, góry szeptały opowieści o przygodzie i cudach, wzywając wszystkich, którzy odważyli się odpowiedzieć na ich wezwanie.

Chata górska Erjavceva zimą TILT 03

Nadchodzi zima

Zakwaterowanie w górskiej chacie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Slovenia (pl) Placeholder
Slovenia (pl)

Twoja następna destynacja w Słowenii?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Chata górska Erjavčeva jest otwarta przez cały rok. Zarezerwuj swój pobyt i spędź trochę czasu w naturalnym raju Triglavskiego Parku Narodowego (UNESCO) w pobliżu Kranjskiej Gory na przełęczy Vršič w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego.

Zarezerwuj swój pobyt
Send this to a friend