Wędrówki górskie w pobliżu

Hiking around Erjavčeva's mountain hut @ Vršič pass

Wędrówki górskie w pobliżu

Wędrówki górskie w pobliżu

Górskie schronisko Erjavčeva to więcej niż idealny początek wielu górskich wędrówek. Możemy pomóc Ci z kilkoma pomysłami na pobliskie ścieżki, więc możesz zostać u nas przez tydzień lub nawet miesiąc i nadal nie zobaczyć i nie odwiedzić połowy z nich. Pozwól, że wymienię kilka z nich.

CO ZOBACZYĆ W POBLIŻU

Cmentarz rosyjskich jeńców I wojny światowej – 5 minut
Ajdovska deklica (wievpoint) – 0 min – 30 min
Rosyjska kaplica – 1 godzina
Tičarjev dom (1620m) – 20 min
Poštarski dom (1688m) – 45 min
Koča pri izviru Soče (886m) – 2:00h
Mala Mojstrovka (2333m), over SE flank – 2:00h
Mala Mojstrovka (2333m), over Hanzova pot – 2:30h
Slemenova špica (1909m) – 1:30h
Dom v Tamarju (1108m), over Sleme – 3:15h
Koča na Gozdu (1226m) – 45min
Mihov dom na Vršiču (1085m) – 1:15h
Koča v Krnici (1113m) – 2:00h
Schronisko górskie Erjavčeva znajduje się między Kranjską Górą a Bovec i jest doskonałym punktem wyjścia do górskich wędrówek w pobliżu i punktem wyjścia do licznych tras wspinaczkowych, przedstawionych w przewodniku wspinaczkowym “Plezalni vodnik Vršič, PZS 2009″.

Zawsze przygotowuj się do bezpiecznej wędrówki górskiej i zapoznaj się z trasami lub ścieżkami przed rozpoczęciem wędrówki.

Hiking around Erjavčeva's mountain hut @ Vršič pass

Wędrówki górskie w pobliżu

Wędrówki górskie w pobliżu przełęczy Vršič

Wędrówki po słoweńskim Parku Narodowym Triglav oferują zapierającą dech w piersiach podróż przez jedne z najbardziej oszałamiających alpejskich krajobrazów w Europie. W sercu tej naturalnej krainy czarów znajduje się kultowa przełęcz Vršič, brama do wielu ekscytujących szlaków i tras wspinaczkowych, które przyciągają poszukiwaczy przygód z całego świata.

Położona w Alpach Julijskich przełęcz Vršič jest świadectwem wspaniałości natury, oferując panoramiczne widoki na postrzępione szczyty, zielone doliny i krystalicznie czyste strumienie. Przełęcz jest cudem inżynierii, z krętą drogą, która wije się przez nierówny teren, oferując dostęp do różnych zajęć na świeżym powietrzu.

Dla entuzjastów pieszych wędrówek szlaki przecinające zbocza Vršiča oferują szereg opcji, od spacerów po alpejskich łąkach po wymagające wspinaczki na wysokie szczyty. Jeden z takich szlaków prowadzi nieustraszonych wędrowców na szczyt góry Prisojnik, gdzie na tych, którzy odważą się zapuścić na jej wyniosłe szczyty, czekają inspirujące widoki na okoliczne szczyty.

Miłośnicy wspinaczki przybywają do Vršič ze względu na światowej klasy ściany skalne i strome klify, które stanowią ekscytujące wyzwanie dla wspinaczy na wszystkich poziomach umiejętności. Granitowe ściany Vršiča oferują nieskończone możliwości pionowej eksploracji, od tras przyjaznych dla początkujących po podnoszące poziom adrenaliny wspinaczki.

Wędrowcy i wspinacze przemierzający nierówny teren są witani przez widoki i dźwięki tętniącego życiem ekosystemu. Alpejskie kwiaty pokrywają łąki feerią barw, a świstaki i kozice przemierzają skaliste zbocza w poszukiwaniu pożywienia.

Ale poza swoim naturalnym pięknem, przełęcz Vršič zajmuje szczególne miejsce w sercach Słoweńców, służąc jako symbol odporności i dumy narodowej. W przeszłości przełęcz była ważną arterią łączącą regiony Gorenjska i Primorska, a jej kręte drogi świadczą o wiekach ludzkich wysiłków i pomysłowości.

Dla tych, którzy szukają przygód wśród wspaniałości słoweńskich Alp, przełęcz Vršič i jej szlaki oferują niezapomnianą podróż do serca majestatu natury. Niezależnie od tego, czy wspinasz się na wysokie szczyty, czy też podążasz meandrującymi ścieżkami, które wiją się przez doliny poniżej, zarówno wędrowcy, jak i wspinacze znajdą ukojenie, wyzwanie i inspirację w tym alpejskim raju.

Sweet mountain marking

Górskie wędrówki w pobliżu między Kranjską Górą, Trentą i Bovec

Zakwaterowanie w górskiej chacie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Slovenia (pl) Placeholder
Slovenia (pl)

Twoja następna destynacja w Słowenii?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Chata górska Erjavčeva jest otwarta przez cały rok. Zarezerwuj swój pobyt i spędź trochę czasu w naturalnym raju Triglavskiego Parku Narodowego (UNESCO) w pobliżu Kranjskiej Gory na przełęczy Vršič w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego.

Zarezerwuj swój pobyt
Send this to a friend