Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Od teraz możemy z dumą powiedzieć, że na parkingu przed Erjavčeva koča będzie obowiązywał ustalony porządek parkowania, a osoby naruszające przepisy będą odpowiednio karane.

Zalecane wycieczki przez Kranjska Gora, Bovec, Słowenia

Zalecane wycieczki przez Kranjska Gora, Słowenia

Ta rekomendacja nie jest tylko ogólnym przewodnikiem turystycznym. To szczera sugestia od nas, mieszkańców Vrišiča, którzy mają przywilej doświadczania piękna tych gór przez cały rok.

Otwarta przez cały rok alpejska chata na przełęczy Vršič

Otwarta przez cały rok alpejska chata na przełęczy Vršič w Słowenii

Na tym obszarze, zwłaszcza w okolicach przełęczy Vršič, rzeki Soča i Kranjskiej Gory, schronisko Erjavčeva koča jest jedynym schroniskiem czynnym przez cały rok.

Chata górska Vršič Kranjska Gora

Chata górska Vršič Kranjska Gora Słowenia

Słoweńskie chaty górskie, czyli “planinske koče”, to nie tylko schroniska, ale integralna część alpejskiej tradycji kraju. Chaty te, strategicznie rozmieszczone wzdłuż popularnych szlaków i w kluczowych punktach alpejskiego krajobrazu, oferują coś więcej niż tylko miejsce do odpoczynku.

Alpy Julijskie – Kranjska Gora – Vršič – Słowenia

Alpy Julijskie Kranjska Gora Vršič Słowenia

Park Narodowy Triglav to zdecydowanie miejsce dla miłośników gór; oddychaj świeżym powietrzem, wędruj przez rozległe doliny i szczyty, podziwiaj piękną górską florę i obserwuj dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Vršič Kranjska Gora mapa Słowenii

Vršič Kranjska Gora mapa Słowenii

Triglav w Słowenii, Škrlatica jest drugim co do wysokości szczytem, a kilka innych, takich jak Prisank, Mala i Velika Mojstrovka oraz najpopularniejsza Slemenova Špica, wszystkie dostępne ze schroniska Erjavčeva jako punktu wyjścia z przełęczy Vršič.

Czy to przełęcz Vršič jest otwarta, czy tylko Transit?

Przełęcz Vršič otwarta lub tylko dla tranzytu

Znak ten powinien zapewniać aktualizacje statusu przełęczy w czasie rzeczywistym. Ale tak naprawdę nie dla nas. Zawsze staramy się mieć trochę wolnego miejsca, szczególnie dla naszych gości przebywających i śpiących w chacie.

Send this to a friend