Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Po dwóch i pół roku ciężkiej pracy i wytrwałości z dumą ogłaszamy, że nam się udało. Udało nam się wdrożyć pierwszy zarządzany i płatny parking przed Erjavčeva koča na Vršič, rozwiązanie, które naszym zdaniem rozwiąże problemy z parkowaniem i poprawi bezpieczeństwo w okolicy.

Ze względu na ciągłe naruszenia zasad parkowania, jazdę, a nawet parkowanie na drodze dojazdowej i wszędzie pomimo wyraźnie widocznych znaków drogowych oraz ustawianie namiotów i kamperów na trawniku przed i pod Erjavčeva koča, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia działań. W sezonie letnim dostęp do schroniska był praktycznie zablokowany każdego dnia, więc w razie niebezpieczeństwa ani ratownicy, ani strażacy nie mieli do niego dostępu. Po dwóch i pół roku strachu i arogancji zarówno ze strony krajowych, jak i zagranicznych gości, w końcu znaleźliśmy rozwiązanie. Utworzyliśmy pierwszy zarządzany i płatny parking przed Erjavčeva koča w Vršič.

Serdecznie dziękujemy Jesenickiemu Towarzystwu Alpinistycznemuspołeczności rolniczej i pastwiskowej, a także, co nie mniej ważne, Parkowi Narodowemu Parkowi Narodowemu Triglav za zrozumienie naszych obaw i odpowiedź na nasze prośby. W przypadku podobnych obszarów udało nam się znaleźć rozwiązanie stosunkowo szybko.

Z dumą ogłaszamy ustanowienie nowego porządku parkingowego na parkingu przed Erjavčeva koča. Zarządzenie to zapewni bardziej zorganizowany i wydajny system parkowania. Ci, którzy naruszą nakaz, zostaną odpowiednio ukarani grzywną. Dla naszych codziennych gości Erjavčeva koča z przyjemnością informujemy, że nic się nie zmieni. W przypadku wizyty na lunch zwrócimy opłatę parkingową*.

YouTube player
Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Zarządzany parking na przełęczy Vršič

Dla wszystkich odwiedzających parkujących przed Erjavčeva koča i wyruszających na wycieczkę mamy opłatę w wysokości 1 € za godzinę lub 10 € za cały dzień. Opłata ta została starannie przemyślana, aby zapewnić uczciwy i rozsądny koszt dla wygody użytkownika. Parking znajduje się pod czujnym okiem monitoringu wizyjnego firmy Janez d.o.o., która będzie nakładać grzywnę w wysokości 36 € dziennie za każde naruszenie ustalonych praw dostępu do parkingu.

Dziękujemy za zrozumienie.

* Jeśli jesteś naszym codziennym gościem i przyjeżdżasz na lunch, zwrócimy Ci opłatę parkingową. Opłata nie może przekraczać czasu trwania lunchu.

Zakwaterowanie w górskiej chacie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Wycieczki i wędrówki na mapie

Slovenia (pl) Placeholder
Slovenia (pl)

Twoja następna destynacja w Słowenii?

Erjavceva mountain hut at Vrsic pass in summer

Chata górska Erjavčeva jest otwarta przez cały rok. Zarezerwuj swój pobyt i spędź trochę czasu w naturalnym raju Triglavskiego Parku Narodowego (UNESCO) w pobliżu Kranjskiej Gory na przełęczy Vršič w samym sercu Triglavskiego Parku Narodowego.

Zarezerwuj swój pobyt
Send this to a friend